fot. flickr.com

Amerykański rząd dotuje zabijanie nienarodzonych dzieci

Aborcyjny gigant Planned Parenthood otrzymał w 2014 roku pół miliona dolarów dotacji z publicznych pieniędzy. Tak wynika z raportu, który opublikowała ta organizacja. Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama zawetował niedawno ustawę, która miała zakończyć finansowanie koncernu z pieniędzy podatników.

W minionym roku w placówkach należących do Planned Parenthood zabito ponad 320 tysięcy poczętych dzieci. Koncern ten – jak podkreśla Ewa Kowalewska z Human Life International – jest potężny.

– Organizacja Planned Parenthood jest największym właścicielem klinik aborcyjnych w Stanach Zjednoczonych. Jest to organizacja o zasięgu światowym, która promuje wszędzie aborcję, praktycznie aż do urodzenia, co jest legalne w USA – zwraca uwagę Ewa Kowalewska.

Aborcyjny gigant opublikował raport, z którego wynika, że 2014 roku organizacja dostała od instytucji państwowych dotacje na kwotę ponad pół miliarda dolarów.

– Demokraci, którzy w tej chwili mają władze, mają też przełożenie na finanse państwowe. Oni po prostu płacą z kieszeni podatnika za zabijanie dzieci, za członkowanie tych dzieci, za sprzedaż narządów na zamówienie. To porusza ludzi. Co można zrobić? Przede wszystkim trzeba właściwie głosować – podkreśla Ewa Kowalewska.

Po raz pierwszy republikanom udało się przyjąć ustawę, która pozbawiłaby Planned Parenthood środków publicznych. Niestety prezydent Barack Obama ją zawetował.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj