fot. defense.gov

USA chcą wzmocnić współpracę wojskową z Izraelem

Stany Zjednoczone zamierzają wzmocnić współpracę wojskową z Izraelem. Taką deklarację złożył prezydent USA Joe Biden podczas rozmowy telefonicznej z premierem Izraela, Benjaminem Netanjahu.

Prezydent USA Joe Biden rozmawiał telefonicznie z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu. W trakcie rozmowy Joe Biden zadeklarował, że Stany Zjednoczone wzmocnią współpracę obronną z Izraelem.

„Rozmawiałem dziś z premierem Netanjahu i potwierdziłem niezłomne zaangażowanie Stanów Zjednoczonych w bezpieczeństwo naszego sojusznika. Nasze zespoły są w stałym kontakcie, aby wzmocnić strategiczną współpracę na linii USA-Izrael we wszystkich kwestiach bezpieczeństwa regionalnego, w tym w kwestii Iranu” – napisał na Twitterze Joe Biden.

Joe Biden poparł jednocześnie relacje dyplomatyczne, które Izrael nawiązał z niektórymi krajami arabskimi. Biuro prasowe izraelskiego premiera przekazało, że rozmowa trwała godzinę i przebiegła w miłej atmosferze.

– Prezydent USA Biden i premier Netanjahu omówili przyszłe postępy w realizacji porozumień pokojowych, zagrożenie irańskie i wyzwania regionalne oraz uzgodnili, że będą kontynuować dialog – poinformowała Kancelaria Premiera Izraela.

Komentatorzy zauważają, że Joe Biden zadzwonił do premiera Izraela dopiero po miesiącu od objęcia stanowiska. Według nieoficjalnych informacji, przywódca USA ma inne poglądy na kwestie bliskowschodnie niż Benjamin Netanjahu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl