fot. PAP/EPA

Albania: Koniec operacji ratunkowych po trzęsieniu ziemi; 50 ofiar śmiertelnych

Bilans ofiar śmiertelnych wtorkowego trzęsienia ziemi w Albanii wzrósł do 50 i zakończono już operacje ratunkowe – ogłosił premier Edi Rama dziękując miejscowym i zagranicznym ekipom, które przyszły na pomoc, głównie z Francji.

„Liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi osiągnęła 50, operacje ratunkowe zakończono” – powiedział premier Edi Rama na posiedzeniu rządu.

Rannych w trzęsieniu zostało około 900 osób, 41 z nich jest w dalszym ciągu w szpitalu.

Premier Rama odwiedził ratowników francuskich pracujących w Durres, gdzie ok. 700 budynków zostało poważnie uszkodzonych, a część się zawaliła.

„Dwa tygodnie temu w Albanii (…) mieliśmy święto sportu” – napisał po francusku w tweecie premier Rama odnosząc się do meczu w ramach kwalifikacji do Euro 2020.

„Dwa tygodnie później spadła na nas życiowa tragedia, a mistrzowie świata w ratowaniu życia innych są w Albanii. Pozostaniemy na zawsze wdzięczni” – dodał.

Do tweetu dołączone było zdjęcie z francuskimi ratownikami.

Edi Rama obiecał, że w przyszłym roku każda rodzina, która w trzęsieniu ziemi straciła dach nad głową, otrzyma mieszkanie.

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,4 nawiedziło 2,8-milionową Albanię we wtorek o świcie. Najbardziej ucierpiały 400-tysięczne turystyczne miasto Durres nad Adriatykiem i Thumane na północ od stolicy kraju, Tirany.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl