Aktywizacja seniorów – kolejna parada osób starszych w Warszawie

W sobotę ulicami Warszawy przeszła parada seniorów.  Seniorzy już po raz piąty wyszli na stołeczne ulice, aby pokazać swoją energię, potencjał i twórczość.

Grupa Adamed stworzyła program społeczny mający na celu aktywizację seniorów i proponowanie ich zdrowego oraz aktywnego stylu życia

– Adamed dla seniora po raz kolejny został partnerem strategicznym tego największego w Polsce wydarzenia dedykowanego osobom starszym. Parada seniorów jest taka symboliczną próbą pokazania potencjału, energii i twórczości osób starszych, ale nie tylko – mówi Hubert Koszela.

Również ich postulatów i problemów związanych z codziennym życiem. Środowisko senioralne w Polsce to miliony ludzi tworzących bardzo zróżnicowaną społeczność, dlatego podczas pikniku każdy znalazł coś dla siebie. Uczestnicy pikniku mogli m.in skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarzy.

– Profilaktyka, w myśl zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć”, jest niezwykle ważna. My, jako pracownicy medyczni, mamy tego świadomość i startujemy z takimi pomysłami dla pacjentów, żeby mogli skorzystać – podkreśla pielęgniarka Danuta Haś.

Piknik Seniora, jak mówi pielęgniarka Danuta Haś, jest miejscem na takie badania profilaktyczne. Oprócz nich ważnym elementem, aby czuć się lepiej, jest aktywność fizyczna – tego również nie zabrakło podczas wydarzenia

– Seniorzy prowadzą bardzo spokojny, wręcz siedzący tryb życia, a wiemy, że ruch, ale odpowiednio dawkowany, niezbyt intensywny, może być codziennie, jest najlepszą receptą na zdrowie – Marcin Wroński, instruktor nordic walking.

Radosny przemarsz ulicami Warszawy, a także świetne koncerty, panele dyskusyjne, liczne warsztaty oraz dziesiątki innych atrakcji zostały przyjęte przez seniorów z wielkim entuzjazmem

– Magią tego wydarzenia jest mix luzu i merytoryki. I przykładem merytoryki jest hasło na mojej koszulce („O godną jakość życia seniorów! To nasza misja nie tylko na czas wyborów” – red.), ale mamy również 4 inne motywatory np. Przyłącz się! Bez Ciebie wszyscy coś tracimy – działa? – mówi jeden z uczestników parady seniorów.

Jak widać działa, bo wydarzenie każdego roku przyciąga coraz większą liczbę uczestników

TV Trwam News/RIRM

drukuj