twitter.com/LPanstwowe

Akcja „Choinka za krew”

Rusza akcja „Choinka za krew” przygotowana wspólnie przez Lasy Państwowe i Narodowe Centrum Krwi. Wszystkie osoby, które oddadzą krew w wybranych punktach, otrzymają choinkę.

Leśnicy w całej Polsce przygotowali dla krwiodawców świąteczne prezenty.

– W ramach tej akcji w 40 miejscach w Polsce będzie można oddać krew w zamian za żywą choinkę – mówi Edward Siarka, wiceminister klimatu i środowiska.

https://twitter.com/LPanstwowe/status/1471372091412951041

Mapę punktów, gdzie trwa akcja, można odnaleźć na stronie www.choinkadlazycia.pl. Krew jest lekiem, który można pozyskać tylko dzięki poświęceniu drugiego człowieka.

– Krwi nie da się wyprodukować. Tutaj nauka nie poszła do przodu i od kilku lat jesteśmy „skazani” na honorowych dawców krwi – tłumaczy Sławomir Gadomski, wiceminister zdrowia.

Pobranie krwi trwa zwykle ok. dziesięciu minut. Pobiera się ok. czterystu pięćdziesięciu ml. Wcześniej przeprowadzane są badania i wywiad lekarski.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl