Akademicki Klub Obywatelski rozczarowany dymisją A. Macierewicza

Akademicki Klub Obywatelski im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu „z rozgoryczeniem” przyjmuje  odwołanie Antoniego Macierewicza z funkcji szefa Ministerstwa Obrony Narodowej.

„Aby móc zaakceptować tę decyzję oczekujemy podania prawdziwych i pełnych powodów jej podjęcia” – czytamy w oświadczeniu AKO.

Dokument został skierowany m.in. do prezydenta Polski Andrzeja Dudy oraz premiera Mateusza Morawieckiego.

Autorzy oświadczenia wymieniają też zasługi dotychczasowego szefa MON. Wśród nich jest oczyszczenie polskiej armii z kadr komunistycznych, zwiększenie jej liczebności oraz powołanie WOT.

Prof. dr hab. Stanisław Mikołajczak, przewodniczący AKO w Poznaniu, podkreśla, że Antoni Macierewicz powinien zająć w strukturach państwa ważne stanowisko odpowiadające jego kwalifikacjom.

– Uważamy, że był to najlepszy minister obrony narodowej w powojennej historii Polski. Uruchomił wiele bardzo interesujących procesów, które miały doprowadzić do zwiększenia obronności Polski, zarówno w sferze wojskowej, jak i w sferze produkcji broni. Niezrozumiałe są przyczyny odwołania, chcielibyśmy te przyczyny poznać. Nie da się go przywrócić na stanowisko ministra, bo takich decyzji się nie cofa. Chcielibyśmy, żeby pan minister Macierewicz zajął ważne stanowisko w strukturach państwa, bo jest to człowiek przygotowany do pełnienia ważnych funkcji i nie powinien być szeregowym posłem – zaznacza prof. Stanisław Mikołajczak.

Pod oświadczeniem AKO swój podpis może złożyć każdy. W tym celu należy wejść na stronę internetową: www.ako.poznan.pl.

Antoniego Macierewicza z funkcji szefa MON prezydent Andrzej Duda odwołał we wtorek. Zastąpił go dotychczasowy szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak. Antoni Macierewicz pełnił funkcję ministra obrony narodowej od momentu wygranych przez PiS wyborów parlamentarnych w 2015 roku.

RIRM

drukuj