fot. youtube.com

Agencja Moody’s nie obniżyła, a podtrzymała prognozy wzrostu PKB Polski – prostuje agencja

Agencja Moody’s nie obniżyła w poniedziałek prognoz wzrostu PKB dla Polski i podtrzymała wcześniejsze szacunki – poinformowały służby prasowe agencji. Wyjaśniono, że poprzednia informacja – o obniżce prognoz – wynikała z błędnych danych zawartych w raporcie Moody’s z 17 czerwca.

„Raport zawierał niestety błędy odnoście naszych prognoz PKB i nieprawdziwie sugerował, że Moody’s zmieniła prognozy. Nasze prognozy pozostają bez zmian” – napisano w sprostowaniu.

Aktualne prognozy Moody’s dotyczące wzrostu PKB Polski wynoszą: 4,4 proc. w 2019 r. i 3,7 proc. w 2020 r.

W poniedziałkowym raporcie Moody’s błędnie podano, iż wzrost PKB Polski w 2019 r. wyniesie 4,2 proc., a w 2020 r. 3,4 proc.

Spośród trzech największych agencji ratingowych wiarygodność kredytową Polski najwyżej ocenia Moody’s – na poziomie „A2”. Fitch i S&P w ostatnich tygodniach potwierdziły ratingi Polski na dotychczasowym poziomie – w obu przypadkach „A-„, jeden poziom niżej niż Moody’s. Perspektywy wszystkich ocen są stabilne.

Najbliższe przeglądy ratingu Polski zaplanowano na jesień – Fitch 27 września, S&P i Moody’s 11 października.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl