Agenci CBA weszli w południe do siedziby KNF

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli w południe do siedziby Komisji Nadzoru Finansowego w Warszawie, zabezpieczają dokumenty – poinformował PAP Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA.

Piotr Kaczorek powiedział, że działania w śledztwie zostały zlecone przez Prokuraturę Regionalną w Warszawie i są związane ze sprawą, w której kilka dni temu Biuro zabezpieczało dokumentację dot. w przetargów informatycznych w PZU.

W ubiegłą środę CBA weszło do siedziby PZU przy ul. Jana Pawła II i zabezpieczyło dokumentację dotyczącą jednego z dużych projektów informatycznych. Rzeczniczka warszawskiej prokuratury regionalnej Agnieszka Zabłocka–Konopka poinformowała wtedy, że CBA, zgodnie z postanowieniami wydanymi przez prokuraturę prowadziło czynności w siedzibie PZU Życie SA w Warszawie od 15 czerwca. Chodzi o podejrzenie popełnienia przestępstwa wyrządzenia szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, dotyczącej spółki PZU Życie SA i PZU SA w związku z realizacją jednego z projektów informatycznych z lat ubiegłych. Wyrządzona szkoda ma sięgać do 200 mln zł.

PAP/RIRM

drukuj