Zlikwidowane posterunki policji zostaną przywrócone

MSWiA zapowiada stopniowe przywrócenie 150 posterunków policji. To reakcja rządu na prośby obywateli. Na ten cel, na lata 2017-2020 zarezerwowano 100 mln zł – poinformował wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.

Między styczniem a kwietniem na terenie całego kraju odbyło się ponad 12 tys. spotkań w ramach konsultacji dot. zagrożeń bezpieczeństwa. Mieszkańcy i samorządy – w czasie rozmów z Policją – zgłosiły chęć reaktywowania ponad 100 posterunków; po zakończeniu akcji – ponad 50 kolejnych.

Poseł Edward Siarka, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych mówi, że kwestia posterunków jest sprawą, która wymaga uregulowania.

– W ostatnich 10 latach mieliśmy w Polsce taką sytuację, że z mapy zostało zlikwidowanych ponad 400 posterunków Policji. W tej chwili, zapowiedź przyjrzenia się całej tej trudnej sytuacji, która jest w terenie, aby przywrócić część przynajmniej tych posterunków jest takim działaniem, które ma w jakiś sposób przybliżyć Policję do obywatela, i przede wszystkim zwiększyć poczucie bezpieczeństwa. Są całe obszary Polski, gdzie ludzie muszą jeździć do większych miast, żeby załatwić podstawowe sprawy związane z kwestiami bezpieczeństwa – tłumaczy poseł Edward Siarka.

W latach 2008-2015, poprzedni rząd PO-PSL zlikwidował w Polsce ponad połowę z 817 posterunków policji.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl