fot. PAP/Leszek Szymański

Adam Niedzielski zastąpi prof. Łukasza Szumowskiego na stanowisku ministra zdrowia

Dotychczasowy prezes Narodowego Funduszu Zdrowia będzie następcą prof. Łukasza Szumowskiego na stanowisku ministra zdrowia. Profesora nauk medycznych zastępuje ekonomista i menadżer Adam Niedzielski.

We wtorek minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski podał się do dymisji.

– Przygotował bardzo dobrze resort na drugą falę koronawirusa, która pewnie nadejdzie. Przygotował procedury i zgłosił nowe propozycje do realizacji – wyjaśnił premier Mateusz Morawiecki.

Te procedury będzie wdrażał już nowy minister zdrowia.

– To stanowisko obejmie dr nauk ekonomicznych pan Adam Niedzielski, obecny szef Narodowego Funduszu Zdrowia – poinformował premier.

Adam Niedzielski przez wiele lat pracował w różnych obszarach administracji publicznej. Zdobywał doświadczenie w Ministerstwie Finansów, Najwyższej Izbie Kontroli, Ministerstwie Sprawiedliwości, czy też w ZUS-ie.

Przed nowym ministrem wiele wyzwań. Jedno z nich to dalsza cyfryzacja, tak aby usprawnić przepływ danych w dobie koronawirusa.

– Oby jak najszybciej to nasze zajmowanie się COVIDEM-19 odeszło w przeszłość i mam nadzieję, za kilka miesięcy tak się stanie, Później przed służbą zdrowia dalsze ogromne zadania w procesie jej usprawniania – powiedział Mateusz Morawiecki. 

Nowy szef resortu zdrowia będzie musiał znaleźć receptę na wiele innych problemów służby zdrowia. Jeden z nich to m.in. mała ilość lekarzy.

TV Trwam News

drukuj