fot. twitter.com

ABW zatrzymała rosyjskiego szpiega

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała rosyjskiego szpiega. Jarosław A. zamierzał przekazać Moskwie informacje dotyczące obronności i bezpieczeństwa Polski.

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali Polaka podejrzanego o współpracę z rosyjskim wywiadem. Do aresztowania doszło na terenie województwa śląskiego, na polecenie Prokuratury Krajowej.

– Dowody zgromadzone w sprawie wskazują, że podejrzany zamierzał przekazać stronie rosyjskiej informacje dotyczące m.in. obronności i bezpieczeństwa Państwa; był też gotowy wykonywać inne zlecone mu zadania – wskazał prok. Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej.

W zamian za przekazywanie cennych informacji, Jarosław A. oczekiwał korzyści majątkowych oraz pomocy w eliminacji osobistych wrogów. Według służb zatrzymany mężczyzna liczył na długotrwałą współpracę z rosyjskim wywiadem i zdawał sobie sprawę z nielegalnego charakteru swoich zamiarów. Podejrzany przyznał się do winy. Obecnie przebywa w areszcie. Za zgłoszenie gotowości do działania na rzecz obcego wywiadu grozi mu kara ośmiu lat pozbawienia wolności.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl