fot. pl.wikipedia.org\Maciej Margas - PGNiG archive

PGNiG liczy zyski

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podwoiło swoje zyski. W pierwszym półroczu tego roku spółka zarobiła prawie 5 mld złotych.

W pierwszym półroczu tego roku Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo odnotowało przychody w wysokości 78 mld złotych. To trzy razy więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Zysk netto spółki za ten okres wynosi 4 mld 800 mln zł  i jest dwukrotnie większy niż przed rokiem. PGNiG podkreśla, że wyższe przychody i zyski spowodowane są sytuacją energetyczną na europejskim rynku.

„Głównym motorem wzrostu jest nasza działalność wydobywcza, co wynika nie tylko z rekordowych cen surowców, ale także zdecydowanego zwiększenia produkcji gazu na Norweskim Szelfie Kontynentalnym” – wskazała Iwona Waksmundzka-Olejniczak, prezes PGNiG.

W pierwszym półroczu bieżącego roku PGNiG zwiększyło wydobycie gazu w Norwegii do ponad 1,5 mld m³ gazu. Rok temu było to tylko 390 mln m³. Ogółem produkcja własna wzrosła z 2,3 mld3 do prawie 3,5 mld m³ gazu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl