fot. PAP/Marcin Obara

A. Mularczyk: W najbliższym czasie pojawi się komunikat MSZ ws. noty dyplomatycznej do Niemiec

Debata na temat reparacji wojennych w Senacie została odroczona. Senatorowie zwrócili się do Ministerstwa Spraw Zagranicznych o przekazanie noty. Taki komunikat – jak mówił na antenie Polskiego Radia poseł Arkadiusz Mularczyk – ma się pojawić w najbliższym czasie.  

Poseł PiS Arkadiusz Mularczyk niedługo zostanie powołany na wiceministra spraw zagranicznych. Decyzja premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie jego nominacji ma zapaść w najbliższych dniach.

– Priorytetem będą nasze relacje z Niemcami – podkreślił Arkadiusz Mularczyk.

Arkadiusz Mularczyk na antenie Polskiego Radia odniósł się do kwestii reperacji wojennych. Raport przygotowany przez stronę polską wycenia straty, jakie nasz kraj poniósł w trakcie II wojny światowej, na 6 bln 200 mld złotych. Na początku października minister spraw zagranicznych, Zbigniew Rau, skierował do Niemiec notę dyplomatyczną w tej sprawie. Rząd niemiecki stwierdził, że sprawa reparacji jest zamknięta.

– Dajmy czas stronie niemieckiej na uważną analizę. (…) To są bardzo trudne, złożone zagadnienia o charakterze historycznym, dyplomatycznym, gospodarczym – zaznaczył Arkadiusz Mularczyk.

Debatę w sprawie reparacji wojennych miała przeprowadzić wczoraj senacka Komisja Spraw Zagranicznych i UE, jednak została ona odroczona. Marszałek Senatu argumentował, że „senatorowie zwrócili się do MSZ o przekazanie noty”.

– Samej treści nie wypada nam dzisiaj ujawniać, ponieważ nota ma charakter dyplomatyczny i poufny pomiędzy rządami – wyjaśnił Arkadiusz Mularczyk. 

Ale każdy z posłów i senatorów – pod rygorem tajemnicy dyplomatycznej – może się z nią zapoznać. W najbliższym czasie pojawi się komunikat MSZ w tej sprawie, gdyż – jak mówił poseł Arkadiusz Mularczyk – sprawa budzi wiele pytań i wątpliwości.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl