fot. PAP/Tytus Żmijewski

A. Macierewicz zapowiedział podjęcie kroków prawnych wobec „Gazety Wyborczej” w związku z artykułem dotyczącym Tomasza L.

Były szef MON-u, marszałek senior Sejmu IX kadencji, Antoni Macierewicz zapowiedział kroki prawne w związku z publikacją „Gazety Wyborczej”. Dziennik twierdzi, że Tomasz L., podejrzewany o szpiegostwo na rzecz Rosji, był członkiem Komisji Weryfikacyjnej WSI, którą wówczas kierował poseł PiS-u.

Antoni Macierewicz w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja zarzucił „Gazecie Wyborczej” oszustwo oparte na fałszywej informacji. Polityk podkreślił, że mamy do czynienia z kłamstwem i zapowiada podjęcie w tej sprawie kroków prawnych.

– Osoba, o której mowa nie była nigdy członkiem komisji weryfikacyjnej, a ja prowadziłem komisję weryfikacyjną, a nie komisję likwidacyjną. To jest po prostu kłamstwo. Co więcej, w niektórych mediach, w tym portalu „Gazety Wyborczej”, mamy do czynienia z tytułem „W komisji Macierewicza”. To jest sformułowanie tytułu, które najbardziej dociera do czytelników. Tytuł może sugerować, że chodzi w ogóle o inną komisję, na przykład komisję, którą kieruję obecnie. Sposób zachowania tych mediów jest jednoznacznie nastawiony na oszczerstwo – zaznaczył Antoni Macierewicz.

Poseł Antoni Macierewicz kampanię oszczerstw prowadzoną przez niektóre z mediów porównał do tej z 1992 roku, gdy zrealizował uchwałę Sejmu dotyczącą lustracji.

Z kolei portal TVP Info napisał w czwartek o ustaleniach dziennikarzy TVN24, którzy przekazali, że Tomasz L., którego pod zarzutem szpiegostwa dla Rosji zatrzymało ABW, był w przeszłości członkiem komisji likwidacyjnej WSI.

Doniesienia na Twitterze skomentował Sławomir Cenckiewicz, który był przewodniczącym tej komisji.

„Nie znałem Tomasza L. Do komisji powołał go minister Radosław Sikorski” – napisał historyk.

RIR

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl