A. Macierewicz: Głównym odpowiedzialnym za nieprawidłowości dot. katastrofy smoleńskiej jest Donald Tusk

Były Premier Donald Tusk to główna osoba odpowiedzialna za nieprawidłowości dotyczące katastrofy smoleńskiej – zaznaczył szef MON-u Antonii Macierewicz. Gość „Polskiego punktu widzenia” na antenie TV Trwam odniósł się do ujawnionych w ostatnich dniach nieprawidłowości w pochówkach ofiar tragedii z 10 kwietnia 2010 r.

Minister Obrony wskazał, że Donald Tusk wielokrotnie podkreślał, iż bierze na siebie odpowiedzialność za działalność dotyczącą katastrofy. Ponadto ponosił ją z racji pełnionego urzędu oraz decyzji o powołaniu specjalnego zespołu, na czele którego stanął.

Mamy jego pełną świadomość i wolę, którą wyrażał publicznie, że bierze tę odpowiedzialność. Mamy też prawne przesłanki wskazujące na jego bezpośrednią odpowiedzialność. Chcę powiedzieć, że ten dramat, który dzisiaj przeżywają rodziny, obarcza bezpośrednio Donalda Tuska i jego najbliższych współpracowników, ale również te media i tych polityków, którzy wtedy robili wszystko, aby uniemożliwić przeprowadzenie sekcji zwłok w Polsce natychmiast po przybyciu trumien, żeby uniemożliwić uczciwe i solidne zbadanie przebiegu dramatu smoleńskiego – mówił Antoni Macierewicz.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl