A. Lewek o „Narodowej Pielgrzymce Mężczyzn”: Potrzeba, żeby mężczyźni stanęli u tronu naszej Królowej na Jasnej Górze

Potrzeba, żeby mężczyźni stanęli u tronu naszej Królowej i zdali raport z tego, w jaki sposób piastujemy tę odpowiedzialność, która została nam powierzona w naszych rodzinach, wspólnotach, parafiach – powiedział o zbliżającej się Narodowej Pielgrzymce Mężczyzn Andrzej Lewek ze Stowarzyszenie Mężczyzn św. Józefa.

4 listopada odbędzie się Narodowa Pielgrzymka Mężczyzn na Jasną Górę. Jest to pierwsza tego rodzaju inicjatywa. Jej pomysłodawcami są członkowie Stowarzyszenia Mężczyzn św. Józefa [więcej tutaj].

– To pierwsze tego typu wydarzenie na Jasnej Górze. Nazywamy je „Narodową Pielgrzymką Mężczyzn”. Myślę, że potrzeba, żeby mężczyźni stanęli u tronu naszej Królowej i zdali raport z tego, w jaki sposób piastujemy tę odpowiedzialność, która została nam powierzona w naszych rodzinach, wspólnotach, parafiach – wyjaśnił Andrzej Lewek, członek Stowarzyszenia św. Józefa.

Jak zaznaczył, powodem, dla którego zdecydowano o zorganizowaniu spotkania na Jasnej Górze, jest wycofanie się mężczyzn z ich pierwotnej roli – osoby odpowiedzialnej za rodzinę i wspólnoty, w jakich przebywa i działa.

– Patrząc na mężczyzn, można powiedzieć, że w dużej mierze jesteśmy nieobecni w Kościele, wycofujemy się z życia wiary i brania odpowiedzialności, która została nam powierzona przez Pana Boga – powiedział.

– Dzisiejsza kultura próbuje nam wmówić, że możemy się umówić, że możemy wybrać, kto jest odpowiedzialny za rodzinę. W Bożym planie jest to jednak jasne i konkretnie zapisane. Nie wymówimy się od tego. Pan Bóg zapyta nas kiedyś o nasze żony, dzieci, rodziny. Lepiej zrobić sobie taki rachunek sumienia wcześniej, w jakiś sposób skorygować ten kurs w naszych rodzinach, żeby potem nie świecić oczami – dodał.

Całość rozmowy z Andrzej Lewek ze Stowarzyszenie Mężczyzn św. Józefa można odsłuchać [tutaj].

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy na www.oblezenie.mezczyzni.net.

RIRM

drukuj