ŚDM. „Iskra Miłosierdzia” – w czerwcu pielgrzymka motocyklowa do Rzymu

18 czerwca motocykliści z całej Polski wyruszą z Krakowa na pielgrzymkę do Watykanu. Cztery dni później na placu św. Piotra spotkają się z  papieżem Franciszkiem, któremu podarują niezwykły prezent:  białą kurtkę z logo Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 oraz kask.

W wyprawie uczestniczyć będzie 300 motocyklistów i ich pasażerowie. Wyjazd poprzedzi Msza św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, skąd uczestnicy pielgrzymki zabiorą ze sobą „iskrę miłosierdzia”.

Z Krakowa motocykliści wyruszą kolumną, później ze względów bezpieczeństwa będą jechać w dziesięcioosobowych grupach. Do pokonania mają ok. 1600 km. Trasa wiedzie przez Słowację, Austrię i Niemcy. Na noclegi motocykliści zatrzymywać się będą w parafiach i klasztorach.

Rajd odbywa się pod hasłem „Iskra miłosierdzia”, bo z Krakowa ta iskra wyszła w świat. Poprzez pielgrzymkę motocyklistów ma ona symbolicznie dotrzeć do Watykanu – mówiła na spotkaniu z dziennikarzami koordynator projektu Joanna Stożek.

Dodała, że w drodze prowadzone będą rekolekcje dla motocyklistów.

Jak podkreśla pomysłodawca pielgrzymki, a jednocześnie dyrektor Departamentu Komunikacji ŚDM. ks. Adam Parszywka przygotowania duchowe są ważne, „bo nie chodzi tylko o to żeby zrobić raban, ale trzeba też przygotować serce”.

Rejestracja chętnych do udziału w pielgrzymce ruszyła w środę na stronie (rajd.krakow2016.com). Mogą jej dokonać grupy minimum dziesięcioosobowe z wyznaczonym liderem. Uczestnicy będą mieć zapewniony nocleg, wyżywienie oraz opiekę medyczną i pomoc techniczną w razie awarii motocykli, dlatego każdy zainteresowany uczestnictwem w wyjeździe będzie musiał wpłacić składkę, z której zostanie pokryta część kosztów.

Organizatorami pielgrzymki motocyklowej są: Komitet Organizacyjny ŚDM Kraków 2016, Salezjański Wolontariat Misyjny – Młodzi Światu oraz województwo małopolskie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl