A. Bielan: aktualnie nie ma żadnego nowego projektu ustawy aborcyjnej

W tej chwili nie ma żadnego nowego projektu ustawy aborcyjnej – powiedział wicemarszałek Senatu Adam Bielan. Zaznaczył jednak że „są pewne prace studyjne toczone przez grupę senatorów”.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski poinformował wczoraj, że senatorowie Prawa i Sprawiedliwości pracują nad projektem ustawy dot. aborcji, który miałby być mniej restrykcyjny niż projekt obywatelski. Marszałek podkreślił jednocześnie, że projekt nie będzie gotowy na najbliższe posiedzenie Senatu. Jest ono zaplanowane na 5-6 października.

Wicemarszałek Senatu Adam Bielan odniósł się do tej sprawy na antenie programu Trzeciego Polskiego Radia.

– Jedyny projekt, nad którym w tej chwili pracuje parlament, dokładnie Sejm, to jest projekt obywatelski – to nie jest projekt rządowy, to nie jest projekt partyjny. Z tego co wiem, nie szykujemy żadnego nowego projektu ustawy. Są pewne prace studyjne toczone przez grupę senatorów, zobaczymy jaki będzie ich efekt. Nie ma w tej chwili jeszcze żadnego projektu ustawy – oświadczył Adam Bielan.

23 września Sejm skierował do dalszych prac w komisji projekt komitetu „Stop Aborcji” przewidujący bezwzględny zakaz tzw. aborcji. Posłowie odrzucili natomiast projekt liberalizujący przepisy aborcyjne przygotowany przez komitet „Ratujmy kobiety”.

RIRM

drukuj