fot. Katarzyna Cegielska

90. urodziny kpt. Zbigniewa Sulatyckiego

23 sierpnia 90. urodziny obchodził kapitan żeglugi wielkiej Zbigniew Sulatycki. Pełnomocnik rządu ds. Polonii i Polaków za granicą w Sopocie wręczył Kapitanowi Zbigniewowi Sulatyckiemu odznakę Honorową za Zasługi dla Polonii i Polaków za Granicą przyznaną mu przez premiera Mateusza Morawieckiego.

– Kapitan od lat wspiera rodaków mieszkających poza granicami naszej Ojczyzny, jest inicjatorem powstania Forum Polonijnego działającego przy Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – mówił minister Jan Dziedziczak podczas jubileuszu w Sopocie.

Kapitan pełnił obowiązki wiceministra gospodarki w rządach Jana Olszewskiego i Hanny Suchockiej. Jest założycielem i Honorowym Prezesem Polskiego Stowarzyszenia Morskiego-Gospodarczego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego oraz Przewodniczącym Konwentu Morskiego, organu doradczego powołanego w 2016 roku przez ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marka Gróbarczyka.

Katarzyna Cegielska

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl