fot. PAP/Mateusz Marek

Premier RP odpowiedział na prowokacyjne wypowiedzi D. Tuska

Pomiędzy premierem Mateuszem Morawieckim a przewodniczącym Platformy Obywatelskiej doszło do wymiany zdań. Gdy Donald Tusk mówił o „oczyszczeniu Polski z brudu”, mając na myśli obecny rząd, Mateusz Morawiecki przypomniał mu hasła o rtęci i wytknął nieprawdę. Do tego szef rządu sięgnął po nagranie, jakie pojawiło się w internecie, na którym lider opozycji przyznał, że przeraża go powrót do Sejmu.

Odra podniosła temperaturę politycznego sporu. Stała się tematem, po który najchętniej sięgają dziś politycy opozycji.

– Oni chcieliby, żeby jakieś wydarzenie doprowadziło do natychmiastowego upadku rządu – stwierdził prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog, w piątkowym programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam. [czytaj więcej]

Rząd jednak jeszcze nie upadł, choć scenariusz tego, co się stanie po zmianie władzy w Polsce, chętnie kreśli przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

– Trzeba Polskę oczyścić z tego brudu – powiedział Donald Tusk w Krośnie Odrzańskim.

Słowa te odnoszą się wprost do obecnego rządu, ale też do Odry. W tej właśnie sprawie lider opozycji formułował długą listę zarzutów.

– Oni zatruli tę rzekę. Może dlatego, że z ich punktu widzenia rzeka to jest raczej kanał ściekowy, do którego wygodnie wylać to, co powinno być oczyszczone – oskarżał rządzących szef PO.

Takie zarzuty nasuwają pytania o ich słuszność.

– Takie przestrzelenie jest charakterystyczne dla działań opozycji – zdiagnozował prof. Arkadiusz Jabłoński.

Socjolog zaznaczył, że rząd nie ma ostatnio szczęśliwej passy, a w okresie wakacyjnym wiele instytucji działa „na pół gwizdka”. Ekspert tłumaczył, że Prawo i Sprawiedliwość było zaskoczone problemem, ale opozycja nie potrafiła dobrze na tym skorzystać.

Próbowała wytworzyć raczej odruch jakiejś paniki, zwłaszcza wśród ludzi mieszkających nad Odrą i daleko idącej histerii – wskazał gość piątkowego „Polskiego punktu widzenia”.

Dla przykładu powielane były nieprawdziwe informacje o obecności dużych ilości rtęci w wodach Odry, co pozwoliło politykom rządu z defensywy przejść do ofensywy.

– Odra jest tak skażona chemikaliami i tak skażona rtęcią, jak Donald Tusk skażony prawdomównością, czyli w ogóle – stwierdził premier Mateusz Morawiecki.

O to, by w mediach, głośniej niż o Odrze, było o Donaldzie Tusku, postarał się sam przewodniczący PO. Poniższe słowa miały zostać nagrane chwilę przed jego wejściem na antenę TVN24. Polityk mówił o kandydowaniu do Sejmu.

– To jest tak upiorna myśl, że ja będę tam z powrotem siedział na tej Wiejskiej – powiedział lider opozycji przed programem.

Mateusz Morawiecki skorzystał z okazji i postanowił odpowiedzieć.

– Pan Donald Tusk z taką pogardą, ze wstrętem odniósł się do pracy dla Polaków; do pracy parlamentarzysty, pracy w Sejmie – ocenił szef rządu.

Jeśli spełnić ma się czarny sen Donalda Tuska o kandydowaniu, to będzie miało to miejsce jesienią przyszłego roku. Wtedy planowane są wybory parlamentarne.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl