84. rocznica urodzin śp. płk Kuklińskiego

Uroczysta Msza św. w intencji śp. płk Ryszarda Kuklińskiego z okazji 84. rocznicy jego urodzin będzie sprawowana dziś po południu w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie.

Organizatorami uroczystości są Oddział Warszawski Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” oraz „Signum Temporis. Stowarzyszenie do Rzeczy”. Chcą oni przypomnieć mieszkańcom stolicy, a w szczególności ludziom młodym tego wielkiego bohatera.

Po Mszy św. wspomnieniami o płk. Ryszardzie Kuklińskim podzieli się jego przyjaciel Roman Barszcz, który znał go od siódmego roku życia. Dr Jerzy Bukowski, b reprezentant prasowy śp. płk. Ryszarda Kuklińskiego w Polsce podkreśla jego zasługi dla Polski i całego świata.

– Takich szkód jakie wyrządził militarnemu potencjałowi sowieckiemu płk. Kukliński w ciągu całej historii związku sowieckiego nikt nie wyrządził. Dlatego jest bohaterem, dlatego wspominamy go w rocznice śmierci, w rocznice urodzin jak dziś w Warszawie. Dlatego też jego przeciwnicy (byli postkomuniści) dokonują aktów profanacji znaków pamięci po nim – jak chociażby Popiersie w Krakowskim Parku Jordana. Będziemy świadkami odsłonięcia niejednego pomnika Ryszarda Kuklińskiego i może wreszcie któryś z prezydentów RP spełni moje wielkie marzenie, aby został on za swoje wielkie bohaterskie zasługi nie tylko dla Polski, ale całego świata, dla uratowania pokoju zaliczony w poczet najwyższego polskiego odznaczenia – Orderu Orła Białego oraz awansowany do stopnia generała brygady – powiedział dr Jerzy Bukowski.

Płk Ryszard Kukliński (ps. Jack Strong) urodził się w Warszawie 13 czerwca 1930 r., zmarł w Tampie w USA 11 lutego 2004 r. Był pierwszym polskim oficerem w NATO. Płk. przekazał USA tajne dokumenty, które pozwoliły zapobiec atakowi Związku Sowieckiego i Układu Warszawskiego na Zachód.

RIRM

        

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl