fot. wPolityce.pl

Dr J. Bukowski: gen. R. Kukliński wiernie służył narodowym imponderabiliom nie oglądając się na konsekwencje, jakie mogą go za to spotkać

Gen. Ryszard Kukliński wiernie służył narodowym imponderabiliom nie oglądając się na konsekwencje, jakie mogą go za to spotkać i których doświadczył już po ewakuacji do USA w listopadzie 1981 roku. Walczył z tym samym śmiertelnym wrogiem Polski, z jakim zmagaliśmy się sto lat temu – zaznacza dr Jerzy Bukowski, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, w apelu do prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Apel POKiN do Prezydenta RP o Order Orła Białego dla gen. Kuklińskiego

Jego Ekscelencja
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Pan doktor Andrzej Duda

Wielce Szanowny Panie Prezydencie!

Serdecznie gratulując ponownego wyboru na urząd Prezydenta RP zwracam się do Pana w imieniu Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie z prośbą o uhonorowanie śp. generała brygady Ryszarda Kuklińskiego Orderem Orła Białego 15 sierpnia br., czyli w stulecie wiekopomnego zwycięstwa Wojska Polskiego nad armią bolszewicka.

Jego podjęta z narażeniem życia własnego i rodziny samotna misja patriotyczna, dzięki której świat uniknął nuklearnej zagłady, a Polska odzyskała niepodległość, pozwala nazwać go jednym z największych bohaterów w najnowszej historii świata. Gdyby nie dostarczone przezeń Amerykanom kluczowe informacje o sowieckim planie wywołania III wojny światowej, mogłaby ona wybuchnąć niosąc globalną zagładę. Najlepiej i najkrócej ujął to jeden z szefów CIA William Casey jednoznacznie stwierdzając: „nikt na świecie w ciągu ostatnich czterdziestu lat nie zaszkodził komunizmowi tak, jak ten Polak”.

Ryszard Kukliński wiernie służył narodowym imponderabiliom nie oglądając się na konsekwencje, jakie mogą go za to spotkać i których doświadczył już po ewakuacji do USA w listopadzie 1981 roku. Walczył z tym samym śmiertelnym wrogiem Polski, z jakim zmagaliśmy się sto lat temu i właśnie dlatego okrągła rocznica Bitwy Warszawskiej jest znakomitą okazją do godnego uhonorowania jego nie dających się przecenić zasług w dziele ratowania świata i ponownego powrotu naszego kraju do grona suwerennych państw najwyższym odznaczeniem, jakie przyznaje Rzeczpospolita – w osobie jej prezydenta – swoim najznamienitszym obywatelom.

Z wyrazami szacunku
dr Jerzy Bukowski,
rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie,
były reprezentant prasowy gen. Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

radiomaryja.pl

drukuj