82. Międzynarodowe Targi Rolno-Spożywcze „Zielony Tydzień”

Polska zabiega w Berlinie o nowe rynki zbytu dla naszego rolnictwa. W stolicy Niemiec trwają 82. Międzynarodowe Targi Rolno-Spożywcze „Zielony Tydzień”.

Niemcy są największym odbiorcą naszych produktów rolnych. To ustabilizowany rynek, ale szukamy też nowych – mówi wiceminister rolnictwa Ryszard Zarudzki, który reprezentuję Polskę w Berlinie.

Podstawowym kierunkiem dla sprzedaży polskich produktów rolno-spożywczych jest UE, ale szukamy nowych rynków zbytu. Czyli Azja, Chiny, Wietnam, Korea Południowa, Egipt to jest okazja do spotkań dwustronnych, do omówienia jakie są bariery, jak to skutecznie wdrażać i o to  zabiegamy. Jestem po kilku bardzo ciekawych rozmowach np. z Egiptem, ale też z kilkoma innymi unijnymi krajami, ale też z ministerstwami landów niemieckich. Rozmawiamy, jak zrobić to skutecznie, utrzymać współprace i rozwijać – powiedział Ryszard Zarudzki.

Targi organizowane są co roku w styczniu na terenach Targów Berlińskich w zachodniej części miasta. Pierwsze odbyły się 1926 r.

Na polskim stoisku prezentowane są produkty ponad 30 firm. Polska oferta obejmuje produkty przemysłu mleczarskiego i mięsnego, piwo, soki i wodę mineralną, a także miód.

W tegorocznej edycji targów bierze udział 1650 wystawców z 66 krajów. Organizatorzy spodziewają się ponad 400 tys. gości. Targi potrwają do 29 stycznia.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl