5. Solne Uwielbienie już 31 maja w Wieliczce

Na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce 31 maja br., już po raz piąty, zabrzmią dźwięki koncertu Solne Uwielbienie. Tym razem z chórem Solnego Uwielbienia i solistami związanymi z formacją PDF zaśpiewa Halina Mlynkova. Uroczystą adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzi ksiądz Dominik Chmielewski.

Solne Uwielbienie to największy koncert uwielbienia w Boże Ciało w Małopolsce. Centralnym punktem wydarzenia jest uroczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Za oprawę muzyczną odpowiada powołany na tę okoliczność chór Solnego Uwielbienia, któremu towarzyszą soliści i instrumentaliści związani z krakowskimi chórami gospel i formacjami chrześcijańskimi oraz kwartet smyczkowy Bonjour. W tym roku gościnnie wystąpi również Halina Mlynkova.

 

W wydarzeniu biorą również udział najmłodsi. W tym roku po raz kolejny na wielickiej scenie wystąpią dzieci na co dzień śpiewające w scholach działających przy parafiach w gminie Wieliczka, które utworzą wielki chór.

Modlitwę uwielbienia prowadzą liderzy wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea. Podczas koncertu usłyszeć będzie można tradycyjne pieśni Eucharystyczne w nowoczesnych aranżacjach oraz hity polskiej i zagranicznej muzyki chrześcijańskiej.

***

Wszystko zaczęło się w 2014 roku

Solne Uwielbienie to ważne wydarzenie dla Wieliczki. Inicjatywa powstała w 2014 roku, jako przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 i przez ostatnie lata bardzo się rozwinęła, przyciągając nie tylko mieszkańców naszego miasta, ale również gości z całej Polski. I tak doczekaliśmy się naszego pierwszego jubileuszu – podkreśla Artur Kozioł, Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, organizator koncertu.

Pierwszy koncert Solne Uwielbienie odbył się 19 czerwca 2014 roku. Wydarzenie stanowiło przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce odbył się również Festiwal Młodych poprzedzający spotkanie z Papieżem Franciszkiem na pobliskich Brzegach. Muzycy tworzący inicjatywę Solne Uwielbienie odpowiadali również za oprawę muzyczną powitania Papieża na lotnisku w Balicach.

 

 

W poprzednich latach w koncercie udział wzięli Natalia Niemen, Mieczysław Szcześniak, Monika Kuszyńska, Janusz Radek, Krzysztof Iwaneczko, Arkadio, Krzysztof Ziemiec i Arturo Mari.

Organizatorami koncertu Solne Uwielbienie są Miasto i Gmina Wieliczka oraz wieliccy franciszkanie.

Program spotkania na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej:

18:00 – koncert chóru Gospel Voice i zespołu Play&Pray

19:00 – koncert uwielbienia z adoracją Najświętszego Sakramentu

Paweł Skraba/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl