fot. Kopalnia Soli „Wieliczka”

1000 drzew dla Wieliczki. Posadź 10 i odbierz bilet na zwiedzanie Kopalni Soli

Inicjatywa „Zielone płuca dla Wieliczki” rusza 9 kwietnia 2022 roku. Kopalnia Soli „Wieliczka” wspólnie z powiatem wielickim organizuje akcję sadzenia 1 000 drzew i  krzewów na terenach zielonych, należących do wielickiej kopalni. Udział w wydarzeniu może wziąć każdy – wraz z rodziną czy znajomymi. Zgłoszenia do 31 marca.

fot. Kopalnia Soli „Wieliczka”

W drugą sobotę kwietnia o godz. 10.00 rozpocznie się akcja sadzenia drzew w Wieliczce.

„Sadzenie to nie trudne zadanie, a zatem można przyjść rodzinnie, z dziećmi, znajomymi, tak aby wspólnie i aktywnie spędzić sobotę, a przy okazji zrobić dobrą rzecz dla lokalnego środowiska.  Dla najbardziej zaangażowanych, którzy posadzą minimum 10 drzewek, kopalnia przygotowała bezpłatne bilety na zwiedzanie Trasy  Turystycznej” – wskazują organizatorzy.

Drzewa ograniczają zanieczyszczenia, chronią klimat, wpływają na bioróżnorodność środowiska. Każe z nich ma cenny wkład w produkcję tlenu.

„Szacuje się, że jedno drzewo w ciągu roku potrafi wytworzyć tlen dla 10 osób,  a zatem  1 000 drzew to równowartość rocznego zapasu tlenu dla 40 proc. mieszkańców Wieliczki. Tą akcją chcemy nie tylko wdrożyć ideę tworzenia zielonych płuc dla miasta, ale także dać dobry przykład działań na rzecz ochrony klimatu i zrównoważonego rozwoju” – podkreślił Paweł Nowak, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A.

Aby wziąć udział w inicjatywie, należy wysłać zgłoszenie na adres: [email protected] do 31 marca. Obecność zapowiedzieli już pracownicy kopalni, a także strażacy z wielickiej Ochotniczej Straży Pożarnej.

„Działalność OSP na co dzień to nie tylko ratownictwo pożarowe i prewencja, ale także zaangażowanie w lokalne inicjatywy. Szczególnie chętnie nasi strażacy biorą udział w  wydarzeniach o charakterze społecznym i ekologicznym, takich jak akcja >>Zielonych płuc dla Wieliczki<<”przekazał Tomasz Broniowski, prezes OSP Wieliczka.

plakat

Kopalnia Soli „Wieliczka”

 

 

drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl