Solne Uwielbienie w Wieliczce

W Boże Ciało odbywa się w Polsce coraz więcej koncertów uwielbienia Boga. Jednym z nich będzie Solne Uwielbienie w Wieliczce – jedyny taki koncert w Małopolsce. Gościem specjalnym będzie Arturo Mari.

Solne uwielbienie jest chrześcijańską inicjatywą, organizowaną po raz pierwszy w województwie Małopolskim. Pomysłodawcą koncertu jest franciszkanin o. Mariusz Tabor OFM, a głównym organizatorem Urząd Gminy Wieliczka. Wydarzenie odbędzie się na nowoczesnym stadionie, zlokalizowanym przy drodze dojazdowej do centrum miasta Wieliczka.

Koncert będzie okazją do zatrzymania się nad tym, co ważne w życiu każdego człowieka i podziękowania za wszelkie otrzymane dary. Organizatorzy chcą w czerwcowy wieczór zgromadzić mieszkańców Wieliczki, Krakowa i okolic na wspólnym śpiewie i modlitwie uwielbienia. Centralnym punktem wydarzenia będzie koncert uwielbienia, który rozpocznie się o godzinie 20.30. Wówczas na scenie pojawi się zespół PDF.

Muzykom towarzyszyć będą przyjaciele wywodzący się z krakowskich chórów gospel i powołany specjalnie na tę okoliczność chór. Koncert ubogaci występ Moniki Kuszyńskiej. Gościem specjalnym będzie osobisty fotograf świętego Jana Pawła II, Arturo Mari. Podczas koncertu zabrzmią zarówno tradycyjne pieśni kościelne, jak i utwory z nurtu gospel i worship. Modlitwę uwielbienia poprowadzą członkowie zespołu PDF oraz reprezentanci Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea.

Solne uwielbienie jest wydarzeniem towarzyszącym diecezjalnym przygotowaniom do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są wierni z całej archidiecezji krakowskiej, niezależnie od wieku. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz oraz ksiądz biskup Damian Muskus.

chrzescijanskiegranie.pl/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl