Prace zabezpieczające w kopalni soli w Wieliczce

W zabytkowej kopalni soli w Wieliczce trwają prace zabezpieczające. Ma to na celu poprawienie bezpieczeństwa zarówno pod ziemią jak i na powierzchni.

Działania muszą być prowadzone ze względu na ruchy górotworu. Zabytkowe wyrobiska podlegają renowacji, natomiast te nie zabytkowe  są likwidowane poprzez wypełnienie piaskiem lub mieszaninami iniekcyjnymi. W ten sposób zapewnia się bezpieczeństwo górnikom, miastu i zwiedzającym.

Prace są prowadzone pod nadzorem konserwatorskim. Pozwolą na uzyskanie wielu odpowiedzi dotyczących kopalni, np. poznanie nieodkrytych tras, a nawet na ustalenie jak wcześnie rozpoczęto wydobycie soli w Wieliczce.

Przy okazji planowane jest poprawienie wentylacji Trasy Turystycznej, a z czasem również podziemnej komunikacji. Władze kopalni podkreślają, że zakres ich działań jest uzależniony od dotacji państwowej i innych źródeł, zwłaszcza sprzedaży soli i turystyki.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl