By Adrian Tync - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=68935570

Wieliczka: Koncert Solne Uwielbienie

W czwartek, 20 czerwca, już po raz szósty na Wielickiej Arenie Lekkoatletycznej zabrzmią dźwięki koncertu Solne Uwielbienie. Tym razem z chórem Solnego Uwielbienia i solistami związanymi z formacją PDF zaśpiewa Magda Steczkowska. Początek koncertu o 19:00.

Centralnym punktem koncertu Solne Uwielbienie jest uroczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Za oprawę muzyczną odpowiada powołany na tę okoliczność chór Solnego Uwielbienia, któremu towarzyszą soliści i instrumentaliści związani z krakowskimi chórami gospel i formacjami chrześcijańskimi oraz kwartet smyczkowy Bonjour.

W tym roku na scenie Solnego Uwielbienia gościnnie wystąpi Magda Steczkowska. W wydarzeniu wezmą także udział najmłodsi, którzy stworzą kilkudziesięcioosobową scholę Solne Uwielbienie Dzieci. Modlitwę uwielbienia poprowadzą liderzy wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea. Swoim świadectwem życia podzielą się z uczestnikami spotkania również Monika i Marcin Gomułkowie, twórcy kanałów społecznościowych „Początek wieczności”. Podczas koncertu usłyszeć będzie można tradycyjne pieśni Eucharystyczne w nowoczesnych aranżacjach oraz hity polskiej i zagranicznej muzyki chrześcijańskiej.

Solne Uwielbienie to największy koncert uwielbienia w Boże Ciało w Małopolsce.

Pierwszy koncert Solne uwielbienie odbył się 19 czerwca 2014 roku. Wydarzenie stanowiło przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce odbył się również Festiwal Młodych poprzedzający spotkanie z Papieżem Franciszkiem na pobliskich Brzegach. Muzycy tworzący inicjatywę Solne Uwielbienie odpowiadali również za oprawę muzyczną powitania Papieża na lotnisku w Balicach.

W poprzednich latach w koncercie udział wzięli Natalia Niemen, Halina Mlynkova, Mieczysław Szcześniak, Monika Kuszyńska, Janusz Radek, Krzysztof Iwaneczko, Arkadio, Krzysztof Ziemiec i Arturo Mari.

Organizatorami koncertu Solne Uwielbienie są Miasto i Gmina Wieliczka oraz wieliccy Franciszkanie.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl