PAP/EPA

Południowo-zachodnia Polska deszczowa; pozostała cześć kraju pogodna

Jak informuje IMGW, Europa północno-wschodnia, zachodnia oraz częściowo południowa znajdą się w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będzie wyż z centrum nad Morzem Norweskim.

Południowo-zachodnia Polska będzie pod wpływem zatoki niżu z rejonu Półwyspu Bretońskiego. Pozostała część kraju znajdzie się na skraju wyżu znad Morza Norweskiego. Pozostaniemy w ciepłej masie powietrza pochodzenia kontynentalnego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie się wahać.

Zachmurzenie małe i umiarkowane, od Pomorza Zachodniego i Wielkopolski po Ziemię Łódzką i Śląsk wzrastające miejscami do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów i burz. Możliwe burze z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 24 st., 25 st. na Podhalu i w rejonie Zatoki Gdańskiej do 31 st. na Ziemi Lubuskiej i 32 st. na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko początkowo w woj. zachodnich i centralnych miejscami zachmurzenie duże z zanikającymi przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami. Temperatura minimalna od 11 st. na Pogórzu Karpackim oraz 13 st. na Podlasiu do 18 st. w na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

PAP/RIRM

drukuj