fot. https://twitter.com/JasnaGoraNews

39. ogólnopolska Pielgrzymka harcerzy na Jasną Górę

Na Jasnej Górze trwa 39. Harcerska Pielgrzymka. Hasłem modlitewnego wydarzenia jest werset z Ewangelii wg św. Łukasza: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego”.

Do duchowej stolicy Polski druhowie przybyli wczoraj. W programie znalazła się wspólna modlitwa,  gry terenowe, konferencje oraz koncerty.

W tym roku, w związku z przypadającą jutro beatyfikacją ks. kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej, harcerze zgłębiają życiorysy tych dwóch postaci.

Bartłomiej Biernacki, członek sztabu pielgrzymki harcerzy, zwraca uwagę na znaczenie dorocznej pielgrzymki.

Jest to już 39. Pielgrzymka ZHP na Jasną Górę. Co roku chcemy powierzyć Matce Bożej nowy rok harcerski i naszą harcerską pracę. Chcemy zawierzyć Matce całą naszą pracę tak, aby była ona skierowana ku dążeniu do zbawienia – oznajmił Bartłomiej Biernacki.

39. Harcerska Pielgrzymka na Jasną Górę zakończy się jutro. O godz. 10.40 harcerze będą wraz z kombatantami Armii Krajowej uczestniczyli we Mszy Świętej. Po niej połączą się duchowo z Warszawą, gdzie odbędą się uroczystości związane z beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia i Matki Elżbiety Róży Czackiej.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl