fot. fb/Wojownicy Maryi

28 kwietnia w parafii św. Andrzeja Boboli w Dudley odbędzie się poświęcenie figury św. A. Boboli oraz oddanie Polonii pod Jego opiekę

28 kwietnia, w niedzielę, odbędzie się poświęcenie figury św. Andrzeja Boboli w parafii św. Andrzeja Boboli w Dudley oraz oddanie Polonii pod opiekę Świętemu. Ks. prałat Józef Niżnik będzie przewodniczył uroczystościom, na których pojawi się uzdrowiona kobieta za przyczyną Świętego oraz jej mąż. Kobieta da swoje świadectwo, ponieważ cud z Chicago jest fundamentem tworzenia się nowego Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Stanach Zjednoczonych – mówił Ks. Krzysztof Korcz, proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli w Dudley (Massachusetts, USA), w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

W Stanach Zjednoczonych powstaje Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Dudley [czytaj więcej].

Św. Andrzej Bobola pomaga nam w ustanowieniu tego Sanktuarium. W uroczystość Zwiastowania Pańskiego ksiądz biskup, ordynariusz diecezji  Worcester, ustanowił datę poświęcenia nowego Sanktuarium w naszej diecezji ku czci patrona Polski, św. Andrzeja Boboli. Będzie to 16 maja 2025 roku. Obecnie trwa proces przygotowań do tych uroczystości. Została ona włączona także w uroczystości diecezjalne, ponieważ diecezja Worcester w 2025 roku będzie obchodziła 75 lat istnienia. Ksiądz biskup ordynariusz chce ustanowić to Sanktuarium jako owoc ewangelizacji. Jako parafianie, ale i cała Polonia w Stanach Zjednoczonych bardzo się z tego cieszymy – zaznaczył ks. Krzysztof Korcz.

Obecnie w Dudley gości ks. prałat Józef Niżnik ze Strachociny, ogromny promotor kultu św. Andrzeja Boboli.

Witaliśmy księdza prałata Józefa Niżnika w naszej parafii, ale odwiedził on także wszystkie polskie parafie. Był w parafii św. Józefa w Webster i u Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester oraz w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Bostonie. Była to bardzo pracowita niedziela dla ks. prałata Niżnika, ale dzięki temu miał okazję zaprosić całą Polonię ze stanu Massachusetts i poza, aby uczestniczyć od dzisiaj w trzydniowych narodowych rekolekcjach ku czci św. Andrzeja Boboli – zaznaczył proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli w Dudley.

Ks. Krzysztof Korcz zwrócił uwagę, że św. Andrzej Bobola sam wybrał sobie nasz kościół jako pierwszy i jedyny w Stanach Zjednoczonych, aby pomagać Polonii.

Jak wiemy mieszka tutaj 11 mln Polaków, więc św. Andrzej Bobola przybył, aby jednoczyć Polonię, ale także Amerykanów. Św. Andrzej jest patronem jedności. W Stanach Zjednoczonych mamy bardzo dużo odłamów Kościoła katolickiego, dlatego przybył tutaj z misją, aby wszystkich wierzących w Chrystusa łączyć w jeden Kościół Jezusa Chrystusa, który pragnie wzajemnego miłowania i pomocy, tak jak pomagał Święty, kiedy pracował nad jednością między katolikami a prawosławnymi w swoich czasach – wyjaśnił kapłan z parafii w stanie Massachusetts.

Duchowny przypomniał, że kościół, który zostanie podniesiony do rangi Sanktuarium, miał być zamknięty.

– Były plany, aby naszą parafię dołączyć do większej, z tego powodu, że nie mieliśmy funduszy na jego utrzymanie i już było umówione spotkanie związane z planami połącznia z ordynariuszem naszej diecezji. Jednak św. Andrzej Bobola zadziałał. To spotkanie się nie odbyło. Zostało przesunięte o miesiąc, a wtedy Święty pokazał osobiste znaki, że pragnie uratować kościół. Przede wszystkim pojawił się znak uzdrowienia pewnej pani z Chicago. Otrzymałem telefon od jej męża z prośbą o zamówienie Mszy św. dziękczynnej w intencji jego żony. Opowiedział wówczas, że modlili się do św. Andrzeja Boboli, kiedy kobieta trafiła do szpitala po ciężkim wylewie do mózgu. Wtedy przyniósł on jej obrazek św. Andrzeja i położył go na jej piersi. W tym czasie gorąco modlił się o jej uzdrowienie i po kilku dniach jego żona wróciła do zdrowia. Bardzo się cieszę, ponieważ 28 kwietnia odbędzie się poświęcenie figury św. Andrzeja Boboli w parafii św. Andrzeja Boboli w Dudley oraz oddanie Polonii pod opiekę Świętemu. Ks. prałat Józef Niżnik będzie przewodniczył uroczystościom, na których pojawi się uzdrowiona kobieta za przyczyną Świętego oraz jej mąż. Kobieta da swoje świadectwo, ponieważ cud z Chicago jest fundamentem tworzenia się nowego Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Stanach Zjednoczonych – podkreślił proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli w Dudley.

Więcej informacji o trwających rekolekcjach można znaleźć na stronie: https://standrewbobola.com. Za pomocą strony internetowej można również uczestniczyć w rekolekcjach na żywo.

Całą rozmowę z ks. Krzysztofem Korczem można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl