Ogólnopolskie Dziękczynienie za wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli

8 maja w Strachocinie odbędzie się Ogólnopolskie Dziękczynienie za wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli. W wydarzeniu weźmie udział prezydent Karol Nawrocki.

W uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, 8 maja w Strachocinie odbędzie się Ogólnopolskie Dziękczynienie za wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli.

Wydarzenie rozpocznie się na Bobolówce o godz. 13.00 od konferencji ks. prał. Józefa Niżnika o aktualnej roli św. Andrzeja Boboli. Następnie o godz. 13.30 zostanie odmówiona tajemnica bolesna Różańca Świętego. Zwieńczeniem będzie Msza święta dziękczynna pod przewodnictwem ks. abp. Adama Szala, metropolity przemyskiego sprawowana o godz. 14.00.

W tym roku data ta nabiera dodatkowego znaczenia, ponieważ to pierwsza rocznica wyboru Ojca Świętego Leona XIV oraz rocznica podpisania historycznej umowy programowej pomiędzy ówczesnym kandydatem obywatelskim na Urząd Prezydenta RP, dr Karolem Nawrockim, a oddolną inicjatywą społeczną „Katolicy z Karolem Nawrockim” (KzKN).

– Nasza Ojczyzna, aby mogła się w pełni rozwijać, musi stawiać Pana Boga na pierwszym miejscu. W tym duchu przeżywamy Wielką Nowennę Jubileuszu 2000-lecia Odkupienia –  czas, w którym aktywność nas wszystkich ma służyć budowaniu wspólnoty oraz pomnażaniu konkretnego dobra. Ufamy, że w sztafecie pokoleń naszym wspólnym zadaniem jest pragmatyczne wdrożenie – dla nas i przyszłych pokoleń – nowego ustroju społeczno-gospodarczego. Czerpiąc ze spuścizny Prymasa Augusta Kardynała Hlonda SDB, Prymasa Tysiąclecia oraz św. Jana Pawła II, także chcemy, aby Najjaśniejsza Rzeczpospolita na trwałe stała się światowym liderem partycypacji pracowniczej i obywatelskiej – podali organizatorzy wydarzenia.

Więcej informacji na temat dziękczynienia [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj