14 osób zatrzymanych w Hiszpanii i Maroku za werbunek do IS

14 osób podejrzanych o werbowanie bojowników, którzy mieli zasilić szeregi Państwa Islamskiego (IS) w Syrii i w Iraku zostało zatrzymanych prze hiszpańskie i marokańskie władze – poinformowało hiszpańskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Osoby te zostały zatrzymane na przedmieściach Madrytu oraz w miastach i miejscowościach w Maroku.

W oświadczeniu resort spraw wewnętrznych podał, że podejrzani byli powiązani z „siatką (…) odpowiedzialną za (…) wysyłanie zagranicznych bojowników, aby mogli się przyłączyć do organizacji terrorystycznej Daesz (arabski akronim IS), działającej na kontrolowanych przez nią terenach w Syrii i w Iraku”.

Do operacji służb bezpieczeństwa doszło kilka dni po incydencie w pociągu Thalys na trasie między Amsterdamem a Paryżem, gdzie pasażerów zaatakował 26-letni Marokańczyk, uzbrojony w kałasznikowa, pistolet oraz nóż.

Hiszpania i inne kraje w Europie oraz w Afryce Północnej są zaniepokojone rosnącym ryzykiem przyłączania się do IS obywateli, którzy następnie mogą powrócić i przeprowadzać ataki we własnym kraju.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl