Włochy: w Kalabrii przechwycono transport narkotyków tzw. Państwa Islamskiego

W porcie w Kalabrii we Włoszech Gwardia Finansowa i służba celna skonfiskowały 24 miliony pastylek syntentycznego narkotyku. Według śledczych handlem nimi zajmuje się bezpośrednio tzw. Państwo Islamskie, finansując w ten sposób swoją działalność terrorystyczną.

Skonfiskowana w kalabryjskim porcie Gioia Tauro substancja, nazywana „narkotykiem bojowników”, to, jak wyjaśniono w piątek, tramadol, opioidowy lek przeciwbólowy.

Sprzedaż transportu tramadolu przemycanego z Indii do Libii w północnej Afryce i na Bliskim Wschodzie przyniosłaby zyski w wysokości 50 milionów euro – poinformowano po operacji włoskich funkcjonariuszy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl