fot. pixabay.com

Webinar pt. „Naprotechnologia. W trosce o płodność”

„Naprotechnologia. W trosce o płodność” to temat kolejnego webinaru, na który zaprasza Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Odbędzie się on dziś o godz. 19.00.

To już kolejne spotkanie webinarowe popularno-naukowego cyklu EduLife. Tym razem gościem spotkania online będzie pani Agnieszka Trojnar,   instruktor Creighton Model System – narzędzia diagnostycznego w naprotechnologii – mówiła Magdalena Guziak-Nowak z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

– Chcemy porozmawiać o tym, czym jest naprotechnologia, bardzo często przedstawiana jako etyczna alternatywa dla in-vitro. Z jednej strony to dobrze, bo rzeczywiście nią jest – wyjaśniła.

Naprotechnologia to bowiem przyczynowe leczenie zaburzeń. Zaburzeń, które uniemożliwiają parze poczęcie dziecka wtedy, kiedy ona tego bardzo pragnie.

– Jednak przyklejenie naprotechnologii łatki alternatywy dla in-vitro niestety nie zawsze „robi dobrą robotę”, dlatego że zawęża się nasz punkt widzenia, naszą perspektywę. Tymczasem to narzędzie Creighton Model System –  jedna z metod obserwacji płodności, o której będziemy jutro rozmawiać –  może służyć bardzo konkretnie nie tylko parom, które doświadczają trudności w poczęciu dziecka – zaznaczyła Magdalena Guziak-Nowak.

Creighton Model System może posłużyć kobietom na wszystkich etapach ich życia. W jaki sposób prowadzić obserwacje oraz jak to może przyczynić się do budowania lepszej więzi małżeńskiej – o tym już w środę (8 lutego).

Jak zwykle po części wykładowej będzie możliwość zadawania pytań naszemu gościowi – podkreśliła Magdalena Guziak-Nowak.

Początek spotkania o godz. 19:00. Zapisy, a także zadawanie pytań możliwe jest poprzez formularz znajdujący się na stronie internetowej Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka – www.pro-life.pl. Każdy uczestnik za udział w webinarze może uzyskać bezpłatne zaświadczenie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl