fot. PSOŻC

„Naprotechnologia. W trosce o płodność” – PSOŻC zaprasza na webinar

Naprotechnologia zwykle reklamowana jest jako etyczna alternatywa dla in vitro. Tymczasem wykorzystując narzędzie diagnostyczne – Creighton Model System – pomaga w celowanym leczeniu niepłodności i chorób ginekologicznych oraz promuje styl życia wspierający naturalną płodność i wyposaża kobietę w narzędzia profilaktyczne. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zaprasza na kolejny webinar z serii EduLife, który odbędzie się 8 lutego.

W środę 8 lutego o godz. 19.00 odbędzie się bezpłatny webinar Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. Tematem spotkania będzie naprotechnologia.

– Naprotechnologia. Zwykle reklamowana jako etyczna alternatywa dla in vitro. To dobrze, bo rzeczywiście może być realnym ratunkiem dla małżeństw z obniżoną płodnością. I to źle, bo przyklejono jej łatkę kościółkowego kalendarzyka. Tymczasem instruktor naprotechnologii patrzy o wiele szerzej. Wykorzystując narzędzie diagnostyczne, jakim jest Creighton Model System (metoda rozpoznawania płodności), nie tylko pomaga w celowanym leczeniu niepłodności i chorób ginekologicznych, ale też promuje styl życia wspierający naturalną płodność i wyposaża kobietę w narzędzia profilaktyczne. Ze wsparcia naprotechnologa mogą efektywnie skorzystać także kobiety cierpiące na nieregularne cykle, bolesne miesiączki, pracujące w trybie zmianowym czy w okresie premenopauzy. Z kolei nastolatki zyskają większą świadomość o funkcjonowaniu ich organizmu – wskazują organizatorzy internetowego spotkania.

Do udziału w webinarze zaproszone są nie tylko kobiety. Z wiedzy Agnieszki Trojnar, instruktorki Creighton Model System, która będzie gościem wydarzenia, skorzystają także mężczyźni.

W czasie spotkania prowadzący oraz zaproszony gość będą rozmawiać o tym, jak dbać o zdrowie prokreacyjne. Agnieszka Trojnar zaprezentuje podstawowe zasady prowadzenia obserwacji w Creighton Model System, co może być przydatne zarówno parom starającym się o poczęcie dziecka, jak i tym, które pragną odłożyć je w czasie.

Na webinar można zapisać się [tutaj]

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka powstało w Krakowie w 1999 roku. Jego misją jest troska o życie ludzkie na każdym etapie jego rozwoju.

radiomaryja.pl/PSOŻC

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl