fot. premier.pl

Warszawa: Sąd Okręgowy ogłosi wyrok ws. byłego szefa KPRM Tomasza Arabskiego

Sąd Okręgowy w Warszawie ma dziś ogłosić wyrok w procesie byłego szefa Kancelarii Premiera Rady Ministrów Tomasza Arabskiego i czworga innych urzędników. Chodzi o sprawę organizacji lotu do Smoleńska 10 kwietnia 2010 roku.

Początek rozprawy o godz. 12.30. W ubiegły piątek przed sądem mowy końcowe wygłosili obrońcy. Wcześniej wygłosili je prokuratorzy i pełnomocnicy oskarżycieli.

Prokurator wnioskował o karę 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 4 lata dla Tomasza Arabskiego. Kar w zawieszeniu zażądał także dla pozostałych oskarżonych.

Pełnomocnik części bliskich ofiar mec. Stefan Hambura wniósł o karę trzech lat bezwzględnego więzienia dla Tomasza Arabskiego. Mam nadzieję, że dzisiejszy wyrok sądu będzie sprawiedliwy – wskazał mec. Stefan Hambura.

– Uważam, że to nie jest sprawa jak każda inna, bo jest to sprawa, która dotyczy niedopełnienia obowiązków, w wyniku którego zginęło 96 osób na czele z prezydentem Lechem Kaczyńskim i jego małżonką. Dlatego mam nadzieję, że sąd wyda sprawiedliwy wyrok. Zobaczymy, jaki będzie ten wyrok i jego uzasadnienie – powiedział.

Oskarżycielami w procesie są bliscy kilkunastu ofiar katastrofy.

RIRM

drukuj