fot. Autorstwa Peter Paul Rubens - User:Jean-Pol GRANDMONT (2013), Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=27224135

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Obchodzimy dziś Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu przeżywamy także czas osobistej modlitwy – Godzinę Łaski dla świata.

W 1946 roku Matka Boża ukazała się włoskiej pielęgniarce. Prosiła, aby 8 grudnia każdego roku, w samo południe, obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Obiecała, że wtedy ześle wiele łask, będą też masowe nawrócenia.

W odpowiedzi na prośbę Maryi dziś od godziny 12.00 do 13.00 w wielu kościołach i kaplicach wystawiony będzie Najświętszy Sakrament. Przez 60 minut w ciszy i skupieniu, będziemy mogli Go adorować. Jeśli ktoś w tym czasie nie może nawiedzić kościoła, a będzie trwał na modlitwie, zgodnie z obietnicą Matki Bożej, również za Jej pośrednictwem otrzyma wiele łask.

O godz. 12:00, jak co roku w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Ojciec Święty Franciszek spotka się z wiernymi na wspólnej modlitwie Anioł Pański.

Transmisja dostępna będzie na antenie Radia Maryja i TV Trwam.

TV Trwam News

drukuj