fot. PAP/EPA

Papież Franciszek powiedział, że autentyczne pocieszenie jest potwierdzeniem, że czynimy to, czego chce od nas Bóg

Podczas audiencji generalnej w Watykanie Ojciec Święty Franciszek  kontynuował katechezę nad rozeznaniem. W jej ramach mówił, jak rozpoznać autentyczne pocieszenie. Cenne wskazówki dał nam św. Ignacy z Loyoli.

„Jeśli w naszych myślach początek, środek i koniec jest całkowicie dobry, zmierzający do tego, co jest w pełni dobre, jest to znak dobrego anioła” – cytował Papież.

Franciszek podkreślił, że styl nieprzyjaciela polega natomiast na przedstawieniu siebie w sposób przebiegły i zamaskowany, który zaczyna od tego, na czym nam najbardziej zależy, a następnie przyciąga nas ku sobie.

Stąd znaczenie cierpliwego badania swoich myśli, zwłaszcza na codziennym rachunku sumienia – wskazał Ojciec Święty.

– Jest to ważny wysiłek ponownego odczytania tego, co przeżyliśmy z określonego punktu widzenia. Zauważenie tego, co się dzieje, jest ważne i jest znakiem, że łaska Boża działa w nas, pomagam nam wzrastać w wolności i świadomości. Autentyczne pocieszenie jest swoistym potwierdzeniem, że czynimy to, czego chce od nas Bóg, że chodzimy Jego drogami – powiedział Papież.

Zwracając się do Polaków, papież Franciszek pozdrowił szczególnie przedstawicieli Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego z Warszawy i z powiatu bialskiego. Uczestniczą oni w konferencji pt. „Prawa człowieka w nauczaniu Jana Pawła II”.

– Niech Matka Boża, która towarzyszy naszej adwentowej drodze, wyprasza wam i wszystkim obecnym dar serca otwartego na Boga i drugiego człowieka. Z serca wam błogosławię – mówił Ojciec Święty.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl