[TYLKO U NAS] K. Godek: Osoby zdrowe mają ochronę prawną w okresie prenatalnym, osoby chore też powinny ją mieć

Dzisiaj mamy do czynienia z bardzo prostym pytaniem: czy jakakolwiek choroba powinna być w Polsce powodem tego, że zabija się ludzi? Osoby zdrowe mają ochronę prawną w okresie prenatalnym, osoby chore też powinny ją mieć – powiedziała na antenie Radia Maryja w „Aktualnościach dnia” Kaja Godek, inicjatorka projektu ustawy „Zatrzymaj Aborcję”.

Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny zajmie się dziś po południu obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”. W marcu tego roku posłowie z komisji pozytywnie zaopiniowali projekt, który wykreśla z polskiego prawa tzw. przesłankę eugeniczną.

Na pewno za wcześnie na wielką radość, bo nie wiemy, co stanie się na dzisiejszej komisji. Przyjmujemy, jako pewien prognostyk to, że komisja się zbiera. Natomiast dzieci w szpitalach będą bezpieczne, kiedy ustawa zostanie uchwalona – podkreśliła Kaja Godek.

Nie jest bowiem jasne, jaką decyzję w sprawie projektu podejmie komisja.

Mam nadzieję, że mamy do czynienia z pewnym krokiem na tej drodze. Komisja może podjąć różne decyzje. Może zarekomendować ten projekt Sejmowi do uchwalenia i wtedy bardzo szybko posunąć sprawę do przodu. Może też ten problem odrzucić, co byłoby stanięciem ramię w ramię ze środowiskiem feministycznym. Może też grać na zwłokę i nie wiemy, czy tego nie zrobi. Może np. spróbować powoływać podkomisje, dzielić dzieci na chore i mniej chore – wyjaśniła.

Mamy do czynienia z bardzo prostym pytaniem: czy jakakolwiek choroba powinna być w Polsce powodem tego, że w naszym kraju zabija się ludzi? – powiedziała Kaja Godek.

Dzisiaj mamy do czynienia z bardzo prostym pytaniem: czy jakakolwiek choroba powinna być w Polsce powodem tego, że w naszym kraju zabija się ludzi? Osoby zdrowe mają ochronę prawną w okresie prenatalnym, osoby chore też powinny ją mieć – wskazała inicjatorka projektu ustawy.

Kaja Godek stwierdziła, że komisja jest pod presją środowisk feministycznych.

Myślę, że dzisiaj komisja jest pod presją i dyktatem środowisk feministycznym. Pytanie jest takie: czy komisja temu dyktatowi się podda, czy stanie po stronie dzieci? – powiedziała.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem Kai Godek można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj