twitter.com/zuzanna_dab

K. Godek: PiS bardziej ceni dobre stosunki z europejską lewicą niż prawo dziecka do życia

Działaczka pro-life i szefowa Fundacji Życie i Rodzina Kaja Godek dołączyła do szerokiej koalicji między innymi z Ruchem Narodowym i Partią Wolność.

Kaja Godek – jak poinformowała dziś podczas konferencji – będzie ubiegała się o mandat w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zapowiedziała, że w europarlamencie będzie walczyć między innymi o „ratowanie dzieci poczętych”.

UE, do której wchodziliśmy, już nie istnieje. Zapowiedzi, że Bruksela nie będzie wtrącać się w sprawy tzw. światopoglądowe, nie zostały zrealizowane – mówiła na dzisiejszej konferencji Kaja Godek.

Ogłaszamy wielki Marsz dla Życia – marsz na wybory! – zakończyła proliferka.

– Jest nieustanna presja ze strony PE przez kolejne rezolucje, kolejne raporty, aby kraje członkowskie poszerzały dostęp do aborcji, aby absolutnie żaden kraj nie wprowadzał pełniejszej ochrony życia, aby na równi z małżeństwem mężczyzny i kobiety stawiać inne związki. Europejska lewica realizuje agendę LGBT i agendę feministyczną, a PiS daje posłuch europejskiej lewicy, ponieważ bardziej ceni dobre stosunki z tym środowiskiem niż prawo dziecka do życia i wychowania w normalnej rodzinie złożonej z mamy i taty – podkreśliła.

Działaczka pro-life bardzo krytycznie odniosła się też do działań partii rządzącej w kwestii ochrony życia nienarodzonych. Przypomniała, że podkomisja, która miała procedować projekt „Zatrzymaj aborcję” przez siedem miesięcy nie przedstawiła żadnego raportu ze swojej pracy.

RIRM

drukuj