Szef MSZ podczas wizyty w USA odwiedzi m.in. Amerykańską Częstochowę

Minister Witold Waszczykowski rozpoczął wizytę w Stanach Zjednoczonych. Jako pierwsze, podczas tygodniowego pobytu, odbędzie się spotkanie z radą zarządu powstałej w 2000 r. w Warszawie Wspólnoty Demokracji.

Poza szefem MSZ RP, w spotkaniu wezmą udział sekretarz stanu USA Rex Tillerson oraz ministrowie spraw zagranicznych 30 państw członkowskich organizacji. Omówione zostaną tam m.in. tematy związane z sytuacją Wenezueli, Korei Płn. czy Iranie, a także rola demokracji w przeciwdziałaniu demokracji.

Sekretarz Stanu MSZ Jan Dziedziczak zapowiedział, że w trakcie wizyty w USA minister Witold Waszczykowski spotka się również z mieszkającą tam Polonią.

–  Minister Spraw Zagranicznych odwiedzi Doylestown, czyli Amerykańską Częstochowę – polonijne serce w Stanach Zjednoczonych, i to zwłaszcza w trzy setną rocznicę koronacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Tam pan minister spotka się ze środowiskiem Polonii. Szef MSZ będzie obecny podczas konferencji ministerialnej poświęconej sytuacji na Bliskim Wschodzie. Polska aktywnie włącza się w dyskusje dotyczące najważniejszych zagadnień międzynarodowych, i to jest kolejny tego przykład. Będziemy też chwalić się naszą ogromną pomocą tym, którzy na Bliskim Wschodzie naprawdę jej potrzebują – powiedział Jan Dziedziczak.

Szef MSZ będzie również uczestniczyć w spotkaniu organizowanym przez Sekretarza Generalnego NATO Antonio Guterresa w sprawie reformy ONZ.

RIRM

drukuj