fot. twitter.com/MSZ_RP

Min. Waszczykowski z wizytą w Strasburgu

Szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Witold Waszczykowski, udał się dziś do Strasburga.

Odbywa tam serię rozmów na marginesie sesji europarlamentu, poświęconej m.in. negocjacjom Unii Europejskiej z Wielką Brytanią w kontekście uruchomienia przez premier Theresę May procedury wyjścia z Unii.

– Minister spotka się w Strasburgu z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego z Antonim Tajanim. W trakcie tych rozmów z przewodniczącym PE będzie omawiana kwestia przyszłości UE, partnerstwa wschodniego, a także konieczności spraw dotyczących konieczności reform Unii Europejskiej i w którym kierunku UE powinna podążać – powiedział rzecznik Rafał Bochenek.

Minister Witold Waszczykowski ma też rozmawiać z szefem Komisji Spraw Zagranicznych Davidem McAllisterem oraz przewodniczącym Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów Syedem Kamallem.

Jutro szef polskiej dyplomacji weźmie z kolei udział w konferencji w Brukseli poświęconej sytuacji na Bliskim Wschodzie.

To kontynuacja londyńskiej konferencji na rzecz pomocy dla Syrii i państw regionu z lutego ubiegłego roku, w której udział wzięła premier Beata Szydło oraz trzech wcześniejszych konferencji darczyńców na rzecz Syrii w Kuwejcie.

RIRM

drukuj