By JLogan - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2668394

Strasburg: Rozpoczęcie sesji plenarnej

W Strasburgu rozpoczęło się posiedzenie plenarne Parlamentu Europejskiego. Eurodeputowani obradować będą do czwartku. Wielu z nich już teraz oczekuje przesłuchań komisarzy, które zgodnie z wynikiem obrad Konferencji Przewodniczących mają odbyć się pomiędzy 30 września a 8 października. Z kolei głosowanie en bloc nad nowym składem Komisji Europejskiej zaplanowano na 23 października.

Najpierw jednak sesja plenarna we Francji. W najbliższą środę posłowie do Parlamentu Europejskiego pochylą się nad oświadczeniami Rady i Komisji w sprawie opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię. Tego samego dnia po południu odbędzie się również głosowanie nad raportem koordynatora komisji budżetowej europosła Bogdana Rzońcy w sprawie uruchomienia, z inicjatywy Komisji, środków z Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji w kwocie 610 tys. EUR na pomoc techniczną. O sprawie harmonogramu wrześniowej sesji plenarnej mówi Radiu Maryja poseł do Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki (EKR):

Ciekawa dyskusja odbędzie się we wtorek na temat zagranicznej ingerencji w procesy wyborcze i dezinformacji w krajowych i europejskich procesach demokratycznych. Tyle, że nie chodzi o ingerencję w nasze polskie sprawy (chociaż wiemy, że część mediów zachodnich to czyni, także poprzez media krajowe). W zaplanowanej na jutro debacie chodzi o rosyjskie wpływy zarówno w Ameryce jak i w Europie. Istotnym punktem jest również stan wdrożenia przepisów przeciwdziałających praniu pieniędzy. Myślę, że to także ważne w kontekście tego co polski rząd uczynił w tej kwestii w przeciągu ostatnich czterech lat – zaznacza europoseł Ryszard Czarnecki.

Przypomnieć należy, że wygaśnięcie mandatu obecnej Komisji Europejskiej nastąpi 31 października.

Dawid Nahajowski/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl