Parlament Europejski wprowadza ideologię gender

Kontrowersyjny projekt rezolucji nazwano: „W sprawie wzmacniania pozycji dziewcząt przez edukację w UE”. Ideologiczny dokument przygotowała Liliana Rodrigues, członek Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia PE. Europosłanka zachęca państwa członkowskie do zmiany książek i produkcji zgodnych z założeniami gender.

Magdalena Korzekwa, menadżer CitizenGo w Polsce  zauważa, że w raporcie znalazły się także zapisy dopuszczające zabijanie dzieci nienarodzonych.   

– Raport ten zawiera także zapisy proaborcyjne. Ukrywa je pod tzw. stwierdzeniem kontroli swojego ciała przez nastolatkę. Chociażby z tych powodów raport nie może być zaakceptowany. Uderza on także w prawa rodziców do wychowywania swoich dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami. Ten raport nie jest także zgodny z prawem unijnym, ponieważ artykuł piąty Traktatu Lizbońskiego mówi wprost o tym, że cele edukacji są wyłączone z zakresu kompetencji Unii Europejskiej – powiedziała Magdalena Korzekwa.

Na stronie CitizenGo.org  można podpisać petycje do europosłów, aby odrzucili szkodliwe rozwiązania. Do tej pory akcję poparło ponad 33 tys. osób.

RIRM

drukuj