fot. PAP/Tytus Żmijewski

Radosław Sikorski po raz kolejny przysłużył się Rosji

Rzecznik rządu, Piotr Müller, ocenił, że niedawny wpis Radosława Sikorskiego na Twitterze to przykład polityki, która jest szkodliwa i wykorzystywana przez propagandę rosyjską. Polityk w swoim tweecie dziękował USA za spowodowanie wycieku z gazociągów Nord Stream.

Na Morzu Bałtyckim doszło do wycieku gazu z obu rurociągów Nord Stream. Przyczyny tego incydentu na razie nie są znane.

Tymczasem Radosław Sikorski zamieścił zdjęcie gazu wydobywającego się na powierzchnię Bałtyku, dziękując za to Stanom Zjednoczonym.

Rzecznik rządu, Piotr Müller, przypomniał, że Radosław Sikorski dążył do ocieplania relacji z Rosji i tym wpisem przysłużył się jej interesom.

– Szczególnie mnie to nie dziwi. To przecież Radosław Sikorski był współautorem polityki ocieplania sojuszu polsko-rosyjskiego, który chciał odbudować razem z Donaldem Tuskiem. Myślę, że Radosław Sikorski tęskni za podejściem odbudowywania tego sojuszu i niestety – tutaj być może przypadkowo, z głupoty – służy propagandzie rosyjskiej – mówił rzecznik rządu.

Stacja pomiarowa szwedzkiej Narodowej Sieci Sejsmologicznej zarejestrowała w poniedziałek dwie silne podwodne eksplozje na obszarach, gdzie stwierdzono wycieki.

Spółka Nord Stream AG poinformowała, że przyczyny incydentu zostaną wyjaśnione w wyniku dochodzenia.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl