fot. PAP/EPA

Rozmowa ministrów obrony USA i Rosji

W miniony piątek odbyła się pierwsza od 18 lutego rozmowa telefoniczna ministrów obrony USA i Federacji Rosyjskiej. Amerykański sekretarz obrony, Lloyd Austin, wezwał Siergieja Szojgu do natychmiastowego zawieszenia broni na Ukrainie.

W piątek amerykański minister obrony, Lloyd Austin, rozmawiał telefonicznie ze swoim rosyjskim odpowiednikiem, Siergiejem Szojgu. Była to pierwsza rozmowa obu ministrów od 18 lutego. Jak poinformował Pentagon, w czasie rozmowy minister obrony USA wezwał do natychmiastowego zawieszenia broni na Ukrainie. Lloyd Austin podkreślił także znaczenie utrzymania linii komunikacyjnych pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Rosją.

Jak zaznaczył CNN, piątkowa rozmowa kończy długi okres, w którym czołowi rosyjscy przywódcy wojskowi odmawiali kontaktów ze swoimi amerykańskimi odpowiednikami. Już wcześniej amerykański minister obrony oraz szef Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Sił Zbrojnych USA, gen. Mark Milley, szukali sposobów na skontaktowanie się z Siergiejem Szojgu i szefem sztabu generalnego rosyjskiej armii, gen. Walerijem Gierasimowem. Rosjanie odmówili jednak udziału w rozmowach.

Teraz oczekuje się, że po rozmowie między ministrami obrony USA i Rosji, gen. Mark Milley skontaktuje się ze swoim rosyjskim odpowiednikiem. Anonimowy przedstawiciel Pentagonu stwierdził jednak, że obecnie nie ma takiej rozmowy w planach – podał CNN.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl