Polska zacieśnia relacje z USA

Polska jeszcze mocniej zacieśnia relacje ze Stanami Zjednoczonymi. W Ameryce powstała dziś Polska Izba Handlowa. O utworzeniu instytucji poinformował premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej z Paulem Jonsem, ambasadorem USA w Polsce.

Szef rządu polskiego podkreślił, że utworzenie izby polsko-amerykańskiej jest następnym kamieniem milowym do budowy mocnej obecności polskiego biznesu w Stanach Zjednoczonych. Dodał, że jest to również wzmocnienie obecności przedsiębiorców amerykańskich w Polsce.

https://twitter.com/PremierRP/status/981465933540741121

 

Prezes Rady Ministrów podkreślił, że utworzenie izby to „klasyczne win-win”.

– Bardzo wyraźnie widzimy, że atrakcyjna sytuacja gospodarcza, stabilne fundamenty makroekonomiczne w zakresie długu publicznego, długu deficytu budżetowego, to są takie tematy, które interesują również przedsiębiorców, którzy chcą robić różnego rodzaju wspólne przedsięwzięcia, w tym przypadku polsko-amerykańskie – wskazał Mateusz Morawiecki.

Ambasador Paul Jones zaznaczył, że relacje handlowe i inwestycyjne między Stanami Zjednoczonymi a Polską są dobre, ale mogą być jeszcze lepsze.

– Jest potencjał do rozwoju. Byłem przed chwilą na spotkaniu w ramach programu „Select USA”, który promuje bezpośrednie inwestycje zagraniczne w Stanach Zjednoczonych. W tym przypadku chodziło o polskie inwestycje w Stanach. Coraz więcej polskich firm chce inwestować w Ameryce, a Ameryka czeka na inwestorów. W przyszłym tygodniu będzie w Polsce gubernator Illinois. Illinois jest otwarte na polski biznes i polskie inwestycje – mówił ambasador.

Paul Jones podkreślił ponadto, że izby handlowe to doskonałe narzędzie do rozwoju gospodarczego i tworzenia miejsc pracy.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl