fot. PAP/Piotr Polak

Min. A. Moskwa zachęca sołtysów do zaangażowania w promocję „Czystego Powietrza”

Minister klimatu i środowiska, Anna Moskwa, zachęca do zaangażowania sołtysów w promocję programu „Czyste Powietrze”. Szefowa resortu klimatu mówiła o tym podczas spotkania w gminie Gózd w powiecie radomskim.

Samorządy z tego powiatu otrzymały ponad 2,5 mln złotych na proekologiczne działania, w tym usuwanie azbestu czy wymianę oświetlenia.

Minister Anna Moskwa przekazała, że resort chce dotrzeć z informacją o możliwości wsparcia do jak największej liczby osób. Ma w tym pomóc m.in. zaangażowanie sołtysów.

– „Sołtys ambasadorem Czystego Powietrza” – to jest nowy program, który ogłaszamy. Prosimy o przekazanie informacji do sołtysów, tak żeby mogli mieć informacje o programie, ale żeby też więcej wiedzieć o termomodernizacji, o tym, jak przeprowadzić „Czyste Powietrze”. (…) Wiemy, że punkty „Czystego Powietrza” działają intensywnie, jest coraz więcej wniosków, szczególnie w tym województwie, ale też i na ziemi radomskiej, co bardzo cieszy. Żeby tę prace wesprzeć, będziemy angażować również sołtysów, więc to jest dobra wiadomość – powiedziała Anna Moskwa.

Beneficjenci „Czystego Powietrza” mogą otrzymać do 136 tysięcy złotych dotacji.

Celem programu jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl