Duże zainteresowanie programem „Czyste Powietrze”

Wciąż można składać wnioski w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze”.  Maksymalna dotacja to aż 53 tysiące złotych.

Rządowy program „Czyste Powietrze” to możliwość skorzystania z dofinansowania na termomodernizację i wymianę źródeł ciepła. Program ruszył 19 września.

– Z programu mogą skorzystać właściciele domów jednorodzinnych, już istniejących, którzy mogą wymienić stare źródło ciepła i stermomodernizować swój budynek oraz osoby, które dopiero planują budowę, albo są w trakcie budowy nowego domu, aby zamontować ekologiczne źródło ciepła – wyjaśnia Aleksandra Durkowska, zastępca prezesa zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

O dofinansowanie można starać się przez dziesięć lat. Wnioski o dofinansowanie składamy przez internet.

Zainteresowanie programem jest duże. W samym tylko Poznaniu złożono już kilkaset wniosków.

– Jesteśmy organizacyjnie przygotowani do przyjęcia tak dużej ilości klientów. Oczywiście, gdyby dostać kilkadziesiąt tysięcy wniosków jednocześnie, to trzeba by się wówczas zastanawiać nad zmianą formuły obsługi naszych klientów, ale póki co dajemy radę – akcentuje Jolanta Ratajczak, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Poznaniu.

Pieniądze otrzymać można między innymi na wymianę okien, ocieplenie ścian czy stropu budynku, wymianę drzwi i przede wszystkim – wymianę źródła ogrzewania.

– Maksymalne koszty kwalifikowane, od których liczona jest dotacja wynoszą 53 tysiące złotych. Jeżeli wartość przedsięwzięcia jest wyższa, oferujemy niskooprocentowane pożyczki dla związania montażu finansowego – mówi Aleksandra Durkowska.

Dofinansowanie może pokryć nawet 90 proc. kosztów termomodernizacji w przypadku gospodarstw domowych, w których dochód jest najniższy.

W województwie wielkopolskim do końca tego tygodnia trwają spotkania informacyjne w sprawie programu. Szczegółowy harmonogram spotkań dostępny jest na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. http://www.wfosgw.poznan.pl/

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl